17. listopad v Památníku Vojna Lešetice

U příležitosti státního svátku – Dne boje za svobodu a demokracii v pátek 17. listopadu 2017 bude Památník Vojna Lešetice, pobočka Hornického muzea Příbram, již tradičně otevřen. Připraven bude také doprovodný program.  

Ve 14 hodin proběhne slavnostní předání symbolických vstupenek určených pro žáky příbramských základních a středních škol. Tyto vstupenky zakoupili a muzeu věnovali David Horák z Cadillac Ranch US a starosta města Příbram Jindřich Vařeka. Následovat bude vystoupení představitelky Konfederace politických vězňů Příbram Dr. Libuše Musilové a prezentace kovové plastiky s názvem Zoufalství od Vladimíra Palečka, kterou věnoval svému dědovi, bývalému politickému vězni Vasilu Kosťovi. Tento umělec vystavuje v tuzemsku i v zahraničí. Poté se odehraje pietní akt.

Ve večerních hodinách čekají návštěvníky tematická divadelní vystoupení v rámci Festivalu Divadla Dagmar, který pořádá Malé svatohohorské divadélko Gymnázia pod Svatou Horou: 

19:00 Anna
Scénická kompozice z díla, korespondence a deníků ruské lágrové básnířky Anny Barkovové.

20:30 Osm statečných
Scénická kompozice o moskevské demonstraci proti okupaci ČSSR v roce 1968 vychází zejména z knihy Natalie Gorbaněvské "Poledne" a ze sborníku dokumentů a rozhovorů "Za vaši a naši svobodu" editora Adama Hradilka.

http://www.muzeum-pribram.cz