Autobus v Příbrami vážně zranil patnáctiletého chlapce

V Příbrami dnes odpoledne srazil autobus patnáctiletého chlapce. Vrtulník záchranné služby ho přepravil s vážným zraněním do pražské motolské nemocnice. Zdravotníci v podvečer na Příbramsku také ošetřovali těhotnou ženu a batole, které srazilo osobní auto. Zatímco matka vyvázla bez zranění, dítě utrpělo otřes mozku, sdělila ČTK mluvčí středočeských záchranářů Tereza Vojtová. 

Srážka autobusu s chodcem se stala po 15:00. "Chlapec utrpěl vážný úraz hlavy a měl poruchy vědomí," uvedla mluvčí. Lékař zraněného uvedl do umělého spánku, zajistil mu dýchací cesty a zahájil léčbu, dodala. 
    
K podobném u případu záchranáři na Příbramsku vyjížděli také kolem 18:00. Auto se střetlo s ženou ve vysokém stupni těhotenství, která v náručí nesla malé dítě. Pacientka podle Vojtové nejevila známky zranění, ale vzhledem k jejímu stavu jí záchranáři převezli k dalšímu vyšetření do příbramské nemocnice. Batole utrpělo otřes mozku a vrtulník ho přepravil do Prahy. "Další ženu s akutní stresovou reakcí převezli záchranáři do sedlčanské nemocnice," dodala mluvčí. 
 
zdroj: ČTK