Další pacient po otravě alkoholem opustil příbramskou nemocnici

Příbramská nemocnice včera odpoledne propustila druhého z trojice pacientů, kteří se otrávili metylalkoholem. Sedmatřicetiletý muž měl v době přijetí v krvi přes sedm promile metylalkoholu. V nemocnici tak zůstává pouze pětašedesátiletý muž, který byl s otravou přijat jako první před deseti dny. Jeho stav se den ode dne zlepšuje, řekla ČTK mluvčí nemocnice Monika Boušková. Policisté však včera oznámili další případ otravy v Brandýse nad Labem. Je to pátý případ v kraji.  

Včera propuštěný pacient nemá podle mluvčí nemocnice žádné trvalé následky otravy, zhoršen by neměl být ani jeho zrak. Uzdravený muž je podle Práva hospodský z obce na Příbramsku. Muž, který zůstává v nemocnici, je sice nadále na oddělení ARO, ale to jen kvůli pokročilejšímu věku a dalšímu onemocnění, kterým trpí. "Jeho stav se postupně zlepšuje," uvedla Boušková. Po vyléčení bude mít možná omezené vidění, ale ne nějak těžce.

V úterý nemocnice do domácí péče po otravě propustila prvního pacienta, dvaašedesátiletého muže. "Policie ho k případu vyslechla a i nadále se provádí šetření a pátrá po původci alkoholu," uvedla mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová. Policisté otestovali 41 vzorků z restaurace, kde se nekvalitního alkoholu napil. Jeden vzorek metylalkohol obsahoval.
 
Další případ otravy však včera oznámila mluvčí středočeské policie Soňa Budská. Nemocnice v Brandýse nad Labem přijala osmatřicetiletého muže, u kterého byl zjištěn metylalkohol. "Byl okamžitě převezen do pražské nemocnice. Policisté prošetřují kdy, kde a jaký alkohol muž vypil," uvedla Budská.
 
Středočeští policisté dosud nevypátrali zdroj nekvalitního alkoholu. V souvislosti s otravami zatím nikoho nezadrželi ani neobvinili, uvedl odpoledne mluvčí krajské policie Jakub Vinčálek.
 
Ze Středočeského kraje pochází jedna oběť otravy metanolem, která v uplynulých dnech zasáhla Česko. V pražské fakultní nemocnici zemřel osmatřicetiletý muž z Příbramska.
 
zdroj: ČTK