Dávejte si v obchodech pozor na tašky

Návštěvníci obchodů by měli být opatrní, zvlášť v těch, kde bývá hlava na hlavě. Své o tom ví policie a lidé, kterým v tlačenici zmizela hotovost nebo bezhotovostní platební karta. 

Za neskutečnou otrlost si v uplynulých dnech od příbramských policistů vyslechli obvinění z krádeže a z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku třiapadesátiletá žena a čtyřiačtyřicetiletý muž. Nejraději se specializovali na placení cizími platebními kartami a také kradli v obchodech v Příbrami. Od května do srpna spolu podnikli pět nekalých akcí a způsobili škodu, která přesáhla 40 tisíc korun.

„Muž navíc nenastoupil do výkonu trestu za minulou trestnou činnost, a proto byl obviněn i z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Zpovídat se bude i z porušování domovní svobody, protože vykradl byt v Příbrami. Z tohoto objektu odcizil kromě televizoru a čtyř hodinek dokonce i obsah mrazicího boxu, vzal z něj osm kilogramů masa," uvedla k dopadení mužské části zlodějského párečku.

A jeho parťačka? Ta v květnu sama podle policie stihla z kradené karty uhradit během deseti hodin v deseti různých obchodech celkem šedesát nákupů do výše pěti set korun. V květnu společně zavítali do jednoho obchodního domu v Příbrami, kde odcizili elektrický pilník, který si dali do igelitky.

„U samoobslužné pokladny ještě v nestřeženém okamžiku ukradli zákaznici odloženou kabelku, ve které měla peníze, stravenky, klíče, doklady a platební kartu. Obviněný muž poškozenou ženu, která začala shánět svou tašku, schválně poslal opačným směrem, než kterým zmizela jeho „parťačka". Z karty pak osmkrát bezkontaktně zaplatili. Muži hrozí šest měsíců až tři roky odnětí svobody, ženě až dva roky za mřížemi," dodala mluvčí Schindlová.