Do muzea za korunu - symbolické vstupné pro děti jako dárek za vysvědčení

Škola pomalu končí a prázdniny plné zážitků začínají – co takhle strávit poslední červnový víkend v Hornickém muzeu Příbram? V sobotu a v neděli 29. 6. a 30. 6. 2019 budou areály Ševčinského, Anenského a Vojtěšského dolu v Příbrami na Březových Horách zpřístupněny pro dětské návštěvníky za symbolické vstupné 1 Kč.

Děti si tak mohou odměnou za vysvědčení zpestřit první volné dny třeba jízdou důlním vláčkem Prokopskou štolou v areálu dolu Anna, která bez pochyb nadchne i rodiče. Jednou za hodinu (vždy v půl) se mohou zúčastnit prohlídek přizpůsobených právě nejmenším návštěvníkům - v roli horníků se seznámí s prací pod zemí zábavnou interaktivní formou. Děti i dospělé určitě okouzlí také monumentální historické parní těžní stroje dolů Anna a Vojtěch nebo nádherná vyhlídka na panorama Brd z ochozu šachetní budovy Ševčinského dolu, v jehož areálu je mimo jiné k vidění rozsáhlá sbírka minerálů.

Otevřeno je od 9 do 18 hodin, poslední prohlídky začínají v 17 hodin, poslední dětská prohlídka Prokopské štoly pak v 16:30.

https://www.muzeum-pribram.cz