Dva hasiči se zranili při požáru domu na Příbramsku

V Zadním Poříčí na Příbramsku se v pátek ráno při požáru rodinného domu zranili dva hasiči. Zavalila je střecha, museli je vyprošťovat. Utrpěli lehčí zranění, sdělila ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Požár byl hlášen před 07:30. Při příjezdu hasičů hořela střecha, podkroví a garáž. Kolem 08:30 se střecha propadla a uvěznila pod sebou dva profesionální hasiče. Jednoho se podařilo vyprostit po třech a druhého po deseti minutách.

Oba skončili v péči zdravotníků, podle Kostkové mají popáleniny prvního a druhého stupně. Mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková uvedla, že jeden muž byl s vážnějšími popáleninami na hlavě a krku přepraven do pražské vinohradské nemocnice, druhý skončil s lehčími popáleninami na centrálním příjmu příbramské nemocnice.

Plameny podle Kostkové způsobily milionovou škodu, příčinou bylo zřejmě samovznícení briket. Oheň vznikl v přístavku, odkud se rozšířil na půdu. Krátce po 11:00 hasiči dostali požár pod kontrolu a po poledni se jim ho podařilo definitivně zlikvidovat.

zdroj: ČTK