Gang dealerů pervitinu v Příbrami policie rozkryla

Další úspěch si může na konto připsat příbramská kriminálka. Po delším sledování dealerské sítě zkraje týdne zahájila trestní stíhání proti čtyřem lidem, kteří roky prodávali pervitin.

„V pondělí bylo zahájeno trestní stíhání proti třem osobám ve věku 29, 34, 38 let, a o den později proti osmadvacetiletému muži z Příbrami. Všichni čtyři se dopouštěli v Příbrami přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová a dodala, že nejstarší z mužů má navíc na svědomí krádeže a podílnictví za více jak 250 tisíc korun. Prodejem drogy se gang živil od roku 2009 do nynějška. Podle policie ve více jak tři sta případech prodali a předali neznámé množství pervitinu za více jak 180 tisíc korun.

„Za úspěchem opět stojí mravenčí práce kriminalistů z Příbrami. Dlouhodobě byla připravována a rozpracována síť dealerů pervitinu v Příbrami. Jedná se o nejrozsáhlejší policejní akci za poslední dva roky. Prováděly se domovní a nebytové prohlídky po zadržení podezřelých osob, vyslýchali svědci," dodala k postupu kriminálky Pavlová.