Hejtman Josef Řihák na Nový rok gratuloval mamince prvního letošního děťátka z Příbramska

Sedmačtyřicet minut po novoroční půlnoci se v příbramské porodnici narodilo první miminko roku 2014. Je jím Ella Neužilová z Dolních Hbit, která přišla na svět s porodní váhou 2,68 kilogramu a délkou 47 centimetrů. 

Mamince Barboře přišel na Nový rok odpoledne k děťátku pogratulovat hejtman Středočeského kraje Josef Řihák, který jí věnoval výbavičku pro miminko a 5 tisíc korun. Spolu s hejtmanem přišli šťastné mamince a její dceři Elle pogratulovat i radní města Příbrami Juraj Molnár a ředitel Oblastní nemocnice Příbram Stanislav Holobrada. "Blahopřeji mamince k nejhezčímu okamžiku v životě každé ženy, kterým bezpochyby je narození dítěte. Přeji jí hodně zdraví a štěstí. Zdraví a radostné dětství přeji i malé Elle. A ať letošní první příbramské miminko i nadále provází štěstí tak, jako mělo první noc, kdy přišlo na svět," řekl hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.
 
Na podobné dárky, jako malá Ella Neužilová z Příbramska, se mohou těšit i další první letošní miminka narozená v ostatních středočeských okresech. Vůbec největší dar dostane malá Kateřina, která přišla na svět v porodnici v Mladé Boleslavi 40 minut po půlnoci a stala se tak prvním děťátkem roku 2014 ve Středočeském kraji. První středočeské dítě navštívil hejtman Josef Řihák ve čtvrtek 2. ledna. 
 
Zdroj: Tiskové oddělení Středočeského kraje