Kostel sv. Jakuba bude mít noční osvětlení

Na náměstí TGM v Příbrami ve středu po setmění proběhla zkouška nového osvětlení kostela svatého Jakuba. Pracovníci Odboru silničního hospodářství a investic Městského úřadu Příbram ve spolupráci se zaměstnanci Technických služeb Příbram s využitím zdvihací plošiny svítili na kostel z východní a severní strany.

„Chceme kostel svatého Jakuba, který je dominantou staré části Příbrami, nasvítit podobně, jako tak činíme již řadu let na Svaté Hoře. Nyní zkoušíme, kolik světel bude potřeba, jak vysoko mají být umístěna a jaký musí mít výkon, aby výsledný dojem byl co nejvýraznější,“ vysvětlil starosta Příbrami MVDr. Josef Řihák.

Osvětlení kostela svatého Jakuba bude umístěno na třech budovách, které patří městu. Světla budou umístěna na objektu bývalého ředitelství Rudných dolů Příbram, na domě č.p. 101 (sídlí zde restaurace Kahan) a na domě č.p. 1, což je bývalé sídlo okresního soudu.

„Zkouška dopadla dobře, reflektory osvětlující kostel budou velmi účinné. Zjistili jsme například, jak výkonná budeme potřebovat světla. V nebližší době se uskuteční ještě jedna zkouška. Na kostel budeme zkušebně svítit ještě ze západní strany. Nové osvětlení kostela svatého Jakuba bude spuštěno po dokončení rekonstrukce náměstí TGM,“ zhodnotil středeční zkoušku příbramský starosta Josef Řihák.

www.pribram.eu