Kvůli otravám metanolem stíhá příbramská policie dalšího muže

26. 11 2012 | Příbramská policie stíhá kvůli zářijovým otravám metanolem dalšího muže, zřejmě menšího distributora či prodejce. Celkem zatkla šest lidí. Mluvčí příbramské policie Monika Schindlová ČTK řekla, že policie v souvislosti s otravami metanolem na Příbramsku minulé pondělí obvinila padesátiletého muže. Za ohrožování zdraví závadnými potravinami mu hrozí až osmileté vězení.

"Podobně jako u předchozích zadržených jde o nějakého prodejce nebo někoho, kdo alkohol rozvážel," uvedla Schindlová. Souvislost s dalšími případy v republice podle ní detektivové prověřují.

Příbramští policisté zadrželi už koncem září čtyři muže a jednu ženu ve věku 24 až 72 let, které stíhají kvůli ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty a porušování předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží.
 
Série otrav metanolem v Česku vypukla na začátku září, zatím si vyžádala 36 životů. Ve středních Čechách se od začátku metanolové kauzy otrávilo pět lidí, další muž z Pardubického kraje byl kvůli pití závadného alkoholu ošetřen v čáslavské nemocnici. Předminulý týden zemřel na Příbramsku další muž po požití metylalkoholu, laboratorní zkoumání ale prokázalo, že se otrávil průmyslovou chemikálií používanou v dopravních prostředcích. Nejvíc lidí zemřelo v Moravskoslezském kraji.
 
zdroj: ČTK
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO