Kvůli otravám metanolem stíhá příbramská policie dalšího muže

Příbramská policie stíhá kvůli zářijovým otravám metanolem dalšího muže, zřejmě menšího distributora či prodejce. Celkem zatkla šest lidí. Mluvčí příbramské policie Monika Schindlová ČTK řekla, že policie v souvislosti s otravami metanolem na Příbramsku minulé pondělí obvinila padesátiletého muže. Za ohrožování zdraví závadnými potravinami mu hrozí až osmileté vězení.

"Podobně jako u předchozích zadržených jde o nějakého prodejce nebo někoho, kdo alkohol rozvážel," uvedla Schindlová. Souvislost s dalšími případy v republice podle ní detektivové prověřují.

Příbramští policisté zadrželi už koncem září čtyři muže a jednu ženu ve věku 24 až 72 let, které stíhají kvůli ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty a porušování předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží.
 
Série otrav metanolem v Česku vypukla na začátku září, zatím si vyžádala 36 životů. Ve středních Čechách se od začátku metanolové kauzy otrávilo pět lidí, další muž z Pardubického kraje byl kvůli pití závadného alkoholu ošetřen v čáslavské nemocnici. Předminulý týden zemřel na Příbramsku další muž po požití metylalkoholu, laboratorní zkoumání ale prokázalo, že se otrávil průmyslovou chemikálií používanou v dopravních prostředcích. Nejvíc lidí zemřelo v Moravskoslezském kraji.
 
zdroj: ČTK