Kvůli otravám metanolem stíhá příbramská policie pět lidí

Příbramská policie stíhá v souvislosti s otravami metanolem celkem pět lidí - čtyři muže a jednu ženu. Hrozí jim až osmileté vězení, řekla ČTK mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Kriminalisté v pondělí zadrželi tři muže z Příbramska, které prověřovali v souvislosti s případy závadného alkoholu. Podrobnosti nechtěli s ohledem na vyšetřování sdělit. Dnes oznámili, že během pondělí a úterý zahájili trestní stíhání pěti lidí z Příbramska ve věku od 24 do 72 let. Podle Schindlové čelí obvinění kvůli ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty a porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží. "V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody v délce dvou až osmi let," uvedla mluvčí.

Detektivové na celostátní úrovni zatím kromě dvou hlavních aktérů v metanolové kauze obvinili i menší distributory a prodejce. Jakou roli měla pětice zadržených z Příbramska, Schindlová neuvedla. "Souvislosti s dalšími případy v České republice teprve prošetřujeme. Je to předmětem dokazování. K roli obviněných se proto zatím nebudeme vyjadřovat," dodala.
 
Ve středních Čechách se od začátku metanolové kauzy otrávilo pět lidí, další muž z Pardubického kraje byl kvůli pití závadného alkoholu ošetřen v čáslavské nemocnici. Vlna otrav nekvalitním alkoholem má v kraji jednu oběť - v pražské nemocnici zemřel osmatřicetiletý muž z Příbramska. V současnosti se už ve středočeských nemocnicích nikdo kvůli otravě neléčí - všichni pacienti byli propuštěni do domácí péče.
 
Metanolová aféra v kraji zasáhla dva sousední regiony Příbramska a Benešovska. Pátrání zavedlo kriminalisty i do Řitky u Prahy, kde sídlí firma Carlogic zabývající se výrobou autokosmetiky. Její jednatel je podle médií jedním z hlavních obviněných v metanolové kauze.
 
zdroj: ČTK