Mladík se utopil po skoku z houpačky

Osmnáctiletý mladík zemřel v úterý v zatopeném lomu v Hříměždicích na Příbramsku. V místě známém adrenalinovými závody ve skocích do vody utonul po skoku z houpačky. Jeho tělo vytáhli až policejní potápěči, řekla ČTK mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová.

Podle mluvčí se mladík po skoku z houpačky ve výšce pěti metrů z vody vynořil, vzápětí se ale zas ponořil pod hladinu. Přihlížející se mu snažili pomoci, ale nedokázali se pro něj potopit. Tělo mladého muže z vody vytáhli až přivolaní policejní potápěči a lékař konstatoval smrt utopením. Cizí zavinění bylo vyloučeno, uvedla Pavlová.

Hříměždický lom je na přelomu července a srpna každoročním dějištěm závodů Highjump ve skocích do vody až z 16 metrů. Letošního třináctého ročníku se zúčastnilo 48 skokanů. Předseda závodů Filip Šutry ČTK řekl, že organizátoři varují amatérské skokany před přeceňováním vlastních schopností a nepovolaní mají vstup na skokanskou věž zakázaný. "Závody jsou ideální možnost zaskákat si pod vedením odborníků a na bezpečnost zde dohlížejí potápěči," řekl.
 
zdroj: ČTK