Motorkář zahynul po střetu s policejním Passatem

Při střetu policejního Volkswagenu Passat a motorky v pátek odpoledne v Dobříši na Příbramsku zemřel dvaadvacetiletý motocyklista. Příčiny nehody se vyšetřují, případem se začala zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Informace ČTK potvrdily mluvčí příbramské policie a GIBS.

Nehoda se podle příbramské policejní mluvčí Moniky Schindlové stala kolem 16:00. "Služební auto se střetlo s dvaadvacetiletým motorkářem, který na místě zemřel," uvedla Schindlová. Bližší informace neměla k dispozici.

Mluvčí GIBS Radka Sandorová potvrdila, že se případem začala zabývat inspekce. Žádné informace ale neposkytla. "Případ je na samém začátku vyšetřování," uvedla Sandorová.

Policejní vozy VW Passat mají sloužit především na stíhání pirátů silnic. Mají 300 koní, rychlosti 100 kilometrů v hodině z nuly dosáhnou za 5,5 sekundy a mohou jet rychlostí až 250 kilometrů v hodině. Policejní řidiči absolvovali k jejich řízení speciální školení. Jeden z vozů má od začátku dubna také příbramská policie.
 
zdroj: ČTK