Muž na Příbramsku vozil svázanou přítelkyni v kufru auta

Příbramští policisté stíhají šestadvacetiletého muže, který podle nich svázal svou přítelkyni a vozil ji v kufru auta. Poté ji zanechal v lese přivázanou ke stromu. Ženě se podařilo osvobodit a přivolat pomoc. Muže zadrželi kriminalisté, hrozí mu až čtyři roky vězení, sdělila dnes ČTK mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

"Násilník spoutal svou dvaadvacetiletou přítelkyni a poté ji zavřel do zavazadlového prostoru vozidla, kde ji vozil asi hodinu. Následně ji přivezl do lesa na Milínsku, kde ji přivázal ke stromu a poté ji zde zanechal," uvedla mluvčí. Dívka si podle ní nejdříve myslela, že jde o žert, pak ale začala mít obavy o to, co se jí stane.
 
Policie muže později zadržela v Praze v kradeném autě. U sebe měl partnerčinu kabelku, ve které byl telefon, peníze, doklady a platební karta, z níž stihl vybrat několik tisíc korun. Policisté zjistili, že muž má až do roku 2015 zakázáno řízení a byl na něj vydán příkaz k zatčení několika soudy. Obdobného jednání se údajně dopustil už v minulosti. Kriminalisté muže nově obvinili z vydírání, krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a z maření výkonu úředního rozhodnutí.
 
zdroj: ČTK