Muž zemřel po otravě metanolem

Policisté vyšetřují smrt muže, který minulý týden zemřel po otravě metylalkoholem na ubytovně na Příbramsku. Expertizy určí, jestli se otrávil alkoholem nebo průmyslovou chemikálií. Jejich výsledky by měly být známé do konce týdne. ČTK to sdělila příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Případ se podle Schindlové stal ve čtvrtek odpoledne, kdy byl nalezen mrtvý 54letý muž. Při páteční zdravotní pitvě lékař zjistil z rozboru krve, že zemřel na otravu metylalkoholem. Podle Schindlové odborníci zkoumají věci, které ležely kolem něj.

Podle informací ČTK jde o několik lahví, mezi nimiž byla látka podobná směsi do ostřikovačů. "Nebyl tam nalezen alkohol jako takový, ale nějaké chemikálie, které mohou obsahovat metylalkohol," řekla ČTK Schindlová. S největší pravděpodobností podle ní tedy nejde o otravu alkoholem, ale průmyslovou chemikálií. Potvrdit to ale teprve musejí prováděné rozbory.
 
Série otrav metanolem v Česku vypukla na začátku září, zatím si vyžádala 36 obětí. Ve středních Čechách se od začátku metanolové kauzy otrávilo pět lidí, další muž z Pardubického kraje byl kvůli pití závadného alkoholu ošetřen v čáslavské nemocnici. Vlna otrav nekvalitním alkoholem má v kraji jednu oběť, nejvíc lidí zemřelo v Moravskoslezském kraji.
 
zdroj: ČTK