Na Příbramsku zemřel parašutista

Na letišti Dlouhá Lhota na Příbramsku včera zemřel asi čtyřicetiletý zkušený parašutista. Pravděpodobně nezvládl manévr a zřítil se ve velké rychlosti zhruba ze 100 metrů. ČTK to řekla mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová.

Parašutista byl podle Pavlové zkušený, protože za sebou měl kolem 300 seskoků. Dnes absolvoval druhý seskok z výšky 1500 metrů, uvedla Pavlová. Podle mluvčí bylo všechno při seskoku v pořádku, muž ale v nízké výšce nezvládl otočku a zřítil se na zem zhruba v osmdesátikilometrové rychlosti.

Na místě se jej podle Pavlové snažili oživit záchranáři, ale nepodařilo se jim to. "Zemřel na mnohačetná poranění," uvedla Pavlová. Muž nepatřil mezi členy místního aeroklubu, protože nemá parašutisty, řekl ČTK jeho předseda Petr Šefr. "Zatím nevíme, kdo to byl," uvedl. O víkendu tam podle svých internetových pořádala seskoky organizace Sky Centrum Příbram, pracovnice, kterou ČTK oslovila, se k nehodě nemohla vyjádřit.
 
Ve středních Čechách se v posledních letech podobná neštěstí už stala. V roce 2009 zahynuli dva parašutisté při tandemovém seskoku u Mladé Boleslavi. O tři roky dříve se zabil parašutista při seskoku v Kolíně, neotevřel se mu tehdy padák.
 
zdroj: ČTK