Na Slapech a Orlíku se kradou motorové lodě

Policie vyšetřuje sedm případů krádeží lodí na přehradách Slapy a Orlík na Příbramsku, které patří mezi hojně navštěvované prázdninové lokality. Zloději se zaměřují především na lodě s motorem. Škody jdou do desetitisíců korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Policie vyšetřuje sedm případů krádeží lodí na přehradách Slapy a Orlík na Příbramsku, které patří mezi hojně navštěvované prázdninové lokality.

Zloději se zaměřují především na lodě s motorem. Škody jdou do desetitisíců korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.
 
Zatím poslední případ se stal v noci na pondělí, kdy byla ukradena motorová loď v rekreační oblasti Oboz na Slapech. Další krádeže se v posledních dnech podle Schindlové staly v osadě Hrdlička, Přívozec, Žebrákov, Staré Živohošti nebo poblíž hotelu U Jezera na Orlíku. Nejvyšší škoda byla způsobena na konci června, zloděj ukradl motor za 250.000 korun z lodě zakotvené v Bukovanské zátoce na Orlíku, uvedla Schindlová.
 
zdroj: ČTK