Náměstí T. G. Masaryka otevřeno

Dobrovolní hasiči z Příbrami I a z Březových Hor si ve čtvrtek večer okolo 22. hodiny vyzkoušeli průjezdnost nově opravených silnic na náměstí T. G. Masaryka v centru Příbrami.

Zkoušce byl přítomen i starosta města MVDr. Josef Řihák. „Požádal jsem dobrovolné hasiče o zkoušku průjezdnosti nově zrekonstruovaných ulic na náměstí T. G. Masaryka. Jedním z důvodů k této zkoušce byly některé články v médiích, ve kterých autoři prohlašovali, že silnice jsou moc úzké a že budou mít hasiči a záchranná služba problémy při jejich průjezdnosti. Hasiči přijeli s největší a nejtěžší technikou,kterou mají ve své výzbroji. Průjezdy nově opravenými silnicemi i kruhovým objezdem zvládali zcela bez problémů,“ informoval příbramský starosta.

Hasiči zjistili, že se po kruhovém objezdu na křižovatce ulic Milínská, Plzeňská a Hailova jezdí daleko lépe, než na tom původním. Speciální zásahové hasičské vozidlo bez problémů projelo i okolo Úřadu práce, Komerční banky a lékárny. „Hasiči si rovněž velmi pochvalují nově vybudovaný nadzemní hydrant, který je umístěn naproti budově bývalých Rudných dolů. Zařízení jim zajistí pohodlnou dodávku vody v případě nějakého požáru v okolí náměstí. Zajímavé jsou i některé bezpečnostní prvky, například LED světla blikající a upozorňující ve tmě na přechody pro chodce. Hasiči také pochválili zkrácení přechodů, které jsou nyní rozděleny bezpečnostním ostrůvkem,“ doplnil starosta Příbrami MVDr. Josef Řihák.
Až na několik detailů s dopravním značením, které hasiči během zkoušky objevili a o kterém diskutovali společně se starostou města, jsou silnice dobře připraveny na běžný provoz.

www.pribram-city.cz