Necelá tisícovka dětí se narodila minulý rok v příbramské porodnici

V roce 2011 se v porodnici Oblastní nemocnice Příbram, a. s., narodilo celkem 972 dětí. Všechny tyto děti narozené v Příbrami byly řádně zapsány do matriční knihy. Mezi nejoblíbenější jména, která rodiče svým dětem dávají, stále patří Eliška, Natálie a Tereza u děvčat a jména Jan, Matěj a Jakub u chlapců. V roce 2011 bylo v Příbrami uzavřeno celkem 146 manželství.

V roce 2011 se v porodnici Oblastní nemocnice Příbram, a. s., narodilo celkem 972 dětí. Všechny tyto děti narozené v Příbrami byly řádně zapsány do matriční knihy.

Mezi nejoblíbenější jména, která rodiče svým dětem dávají, stále patří Eliška, Natálie a Tereza u děvčat a jména Jan, Matěj a Jakub u chlapců. V roce 2011 bylo v Příbrami uzavřeno celkem 146 manželství.

„Děti, které se narodily vloni a jejichž rodiče mají trvalé bydliště v Příbrami, se mohou zúčastnit tradičního vítání dětí. To nejbližší vítání se uskuteční ve čtvrtek 26. ledna ve 13.30 a ve 14 hodin. Rodiče mohou své děti přihlásit na vítání na matrice Městského úřadu Příbram, kde jim pracovnice matriky také sdělí další podrobnosti k průběhu obřadu. Každé z dětí, které se vítání zúčastní, dostane od města na památku stříbrný medailon s řetízkem,“ upozornil starosta Příbrami MVDr. Josef Řihák

www.pribram.eu