Některé středočeské nemocnice kvůli chřipce zakázaly návštěvy

Některé středočeské nemocnice kvůli chřipce zakázaly návštěvy. Od soboty toto opatření platí v benešovské nemocnici, v pondělí se ke stejnému kroku rozhodla nemocnice v Příbrami. Zákaz návštěv tam platí ode dneška, zjistila ČTK. 

Příbramská nemocnice podle ředitele Stanislava Holobrady reagovala na výrazný nárůst počtu nemocných v příbramském regionu, který již odpovídá epidemii. Od středy 16. ledna do odvolání byl proto vyhlášen plošný zákaz návštěv hospitalizovaných, a to na všech lůžkových jednotkách. 

"Žádáme naléhavě blízké našich pacientů, aby do 16. ledna velmi zvážili, zda v nemocnici navštívit 'svého' pacienta, a to nejen v případě, když již mají příznaky akutního respiračního nebo chřipkového onemocnění," dodal Holobrada. 
    
Od soboty platí zákaz návštěv na lůžkových odděleních benešovské nemocnice. "Vyhlásili jsme ho, abychom ochránili naše pacienty," řekl ČTK ředitel nemocnice Michal Oščipovský. 
    
Naopak třeba v kolínské nemocnici mohou lidé pacienty zatím volně navštěvovat. "Ten stav ještě nesplňuje kritéria pro chřipkovou epidemii. Předpokládám, že s ochlazením, které nastane, se zákazu návštěv možná i vyhneme," uvedl ředitel zařízení Petr Chudomel. 
    
Zákaz návštěv zatím nevyhlásila ani Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi. Podle mluvčí Kamily Hamáčkové počty nemocných ještě nepřesáhly kritickou hodnotu. Lékaři nicméně žádají lidi, kteří se cítí nemocní, aby své blízké s ohledem na jejich zdraví v nemocnici nenavštěvovali. 
 
zdroj: ČTK