Parkovací automaty opět v provozu

V souvislosti s ukončením 1. a 2. etapy rekonstrukce náměstí TGM a tím i obnovením parkování osobních automobilů na náměstí TGM v Příbrami jsou od pondělí 4. června 2012 opět v centru Příbrami uvedeny do provozu parkovací automaty.

Řidiči, kteří zaparkují svá auta na placených parkovištích Zlatý kříž, Václavské náměstí a Generála R. Tesaříka, jsou opět povinni zaplatit parkovné a vyzvednout si v automatech příslušné parkovací lístky.  

Od pondělí 4. června 2012 měl být rovněž zprovozněn parkovací automat na náměstí T.G.M. Z technických důvodů je ale zatím mimo provoz. O jeho spuštění budeme informovat. Na náměstí TGM nebudou vydávány žádné karty pro rezidenty ani pro trvale bydlící.
 
„Končí tak téměř rok trvající režim neplaceného stání na parkovištích v centru Příbrami, kdy zde mohli řidiči parkovat pouze s využitím parkovacích kotoučů. Zrušení plateb parkovného v centru Příbrami bylo jedním z opatření, kterým jsme vyšli vstříc majitelům obchodů v Pražské a v přilehlých ulicích, které mohla probíhající rekonstrukce náměstí TGM omezovat,“ vysvětlil starosta Příbrami MVDr. Josef Řihák.