Policisté pátrají po muži, který přepadl ženu v centru Příbrami

Policisté pátrají po neznámém muži, který v Příbrami v pondělí přepadl starší ženu. Dopoledne na náměstí v centru města se jí neúspěšně pokusil ukrást kabelku s tržbami v řádu stovek tisíc korun. Ženu i muže, který jí pomohl, ohrožoval slzným plynem. Policie žádá veřejnost o spolupráci s jeho dopadením.

Incident se podle mluvčí příbramské policie Moniky Schindlové stal před 10:00 na náměstí T.G. Masaryka. Pachatel si na čtyřiapadesátiletou ženu počkal při její cestě do Komerční banky. Snažil se jí kabelku s penězi strhnout z ramene, ženě ale pomohl třiatřicetiletý muž. Snažil se i pachatele zadržet, ten mu ale nastříkal plyn do obličeje. Neznámý poté nasedl do auta a ujel. 

Muž byl podle policie vysoký 170 až 180 centimetrů. Měl na sobě černou zimní bundu s kapucí, černé kalhoty a černé lyžařské rukavice. Obličej mu kryla šála oranžové nebo žluté barvy. Automobil, kterým odjel, byl pravděpodobně Škoda Octavia šedé nebo stříbrné barvy. Policisté uvítají jakékoliv informace od svědků na tísňové lince 158 nebo na čísle 974 861 641. 
 
zdroj: ČTK