Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Poslední bitva 2. světové války v Evropě u Slivice na Příbramsku

13. 01 2019 | V novodobých dějinách zaujímá nezastupitelné místo v dramatickém toku událostí konce války městečko Milín s osadou Slivice a přilehlým okolím. Tato lokalita ležící ve středních Čechách asi 6 km jihovýchodně od Příbrami se stala ve dnech 11.–12. května 1945 svědkem jedné z posledních významnějších vojenských operací 2. světové války v Evropě.

Výstava dokumentuje bitvu u Slivice na Příbramsku – tragické krveprolití na konci války v době, kdy Evropa již oslavovala mír. Význam bitvy je umocněn tím, že se jí zúčastnili proti nepřátelskému uskupení hitlerovské branné moci nejen dobrovolníci z řad domácího hnutí odporu a sovětští partyzáni, ale též jednotky tří ukrajinských frontů (1., 2. a 4. UF) v součinnosti s 3. americkou armádou. Předtím zasáhli do těchto bojů rovněž vojáci Ruské osvobozenecké armády (ROA) generála Andreje Andrejeviče Vlasova.

K vidění je množství unikátních obrazových dokumentů, z nichž některé nebyly doposud prezentovány. Návštěvníci mohou spatřit i četné trojrozměrné předměty militarií vztahujících se ke konci války v oblasti Slivice.

Autor scénáře: PaedDr. Josef Velfl
Autor výtvarného návrhu: Ing. Jaromír Kabíček

Výstava je pořádána v rámci běžných prohlídek – platí standardní vstupné a otevírací doba.

Datum: 2. 1. 2019 – 27. 12. 2019

https://www.muzeum-pribram.cz

Diskuse

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO