Při srážce vlaku s kamionem řidič zemřel

Na železničním přejezdu v Březnici na Příbramsku se v pátek střetl osobní vlak s kamionem. Řidič nákladního auta utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl. Dvě cestující z vlaku se zranily lehce, řekla ČTK mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Provoz na trati byl přerušen, v úseku Mirovice - Příbram byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Nehoda se stala před polednem na nechráněném přejezdu se světelnou signalizací. Osobní vlak skončil po srážce mimo kolej. Dvaadvacetiletý řidič kamionu podle Schindlové zřejmě nerespektoval výstražné zařízení. Z auta ho museli vyprošťovat hasiči. U nehody přistával i vrtulník záchranné služby, který ale odletěl prázdný.

"Muž utrpěl mnohočetná těžká zranění, kterým na místě podlehl, nepomohly ani snahy záchranářů o oživení," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Dvě lehce zraněné ženy záchranáři převezli do příbramské nemocnice.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že přejezdové zabezpečovací zařízení bylo v době nehody v činnosti. "Z dosavadního šetření vyplynulo, že strojvedoucí osobního vlaku nepřekročil maximální povolenou rychlost. Příčina nehody bude pravděpodobně mimo železnici," dodal. Na vlaku vznikla škoda 1,5 milionu korun a na trati 70.000 Kč. Škoda na kamionu byla podle Drápala odhadnuta na půl milionu.

zdroj: ČTK