Příbram i letos podpoří výuku zimních sportů pro žáky základních škol

Rada města Příbrami schválila v rámci Programu prevence kriminality mládeže finanční podporu lyžařskému sportu ve výši 550 tisíc korun a bruslení ve výši 100 tisíc korun pro žáky příbramských základních škol v sezóně 2012.

„Na výuku lyžování a bruslení jsme žákům příbramských škol přispěli již v loňském roce. Tato akce se setkala s velmi příznivým ohlasem. Rozhodli jsme se proto přispět na výuku lyžování a bruslení i letos a to v rámci našeho městského Programu prevence kriminality mládeže,“ řekl starosta Příbrami MVDr. Josef Řihák.

Za účelem výuky lyžování budou pro žáky příbramských základních škol za výše uvedenou částku zakoupeny a žákům jednotlivých škol předány permanentní vstupenky na lyžařský svah Padák.
Finanční prostředky na bruslení budou poskytnuty organizaci Sportovní zařízení města Příbram, která bruslení žáků základních škol zorganizuje a zajistí stejným způsobem jako v loňském roce.

„K předání permanentek na lyžařský svah Padák po školáky dojde ihned poté, co nám je provozovatel tohoto sportoviště přidá. Ze strany města je již vše připraveno k podpisu smlouvy o koupi permanentek,“ doplnil příbramský starosta MVDr. Josef Řihák.

http://www.pribram-city.cz/