Příbram uspěla na Mezinárodních trzích průmyslového dědictví a podzemní turistiky

Město Příbram v rámci projektu „Propagace turistické destinace Příbramsko“ obdrželo nabídku od zástupců města Zabrze k účasti na Mezinárodních trzích průmyslového dědictví a podzemní turistiky. Této akce se ve dnech 11. – 12. 5. 2012 město Příbram zúčastnilo a představilo se společně s Hornickým muzeem Příbram v tradiční „Hornické hospůdce“.

„Dostali jsme nabídku od zástupců města Zabrze k účasti, kterou jsme s velkým potěšením využili. Veletrhu v Zabrze jsme se zúčastnili poprvé, a pokud to půjde a budeme na to mít peníze, rádi bychom naše město v Polsku propagovali i v budoucnu. Cestovní ruch v Polsku má velký potenciál rozvoje a chceme, aby se Příbram stala jedním z vyhledávaných cílů polských turistů,“ řekl starosta Příbrami MVDr. Josef Řihák.

Město Příbram se trhů v Zabrze zúčastnilo společně s Hornickým muzeem Příbram s tradičním stánkem ve stylu „Hornické hospůdky“. Provoz stánku zajišťovali za město Příbram Ing. Ota Hauptmann a Radka Fiebigerová. Hornické muzeum Příbram reprezentoval Ing. Milan Karda. Catering pro hosty stánku zajišťoval hotel Belvedere Příbram.
 
Stánek města Příbram „Hornická hospůdka“ získal ocenění „Nejatraktivnější stánek Mezinárodních trhů průmyslového dědictví a podzemní turistiky“.