Příbram zateplí plavecký bazén a opraví ledové plochy stadionu

Příbram získala dotaci ze Státního fondu životního prostředí na zateplení plaveckého bazénu za přibližně 19 milionů korun a rekonstrukci ledových ploch na zimním stadionu za téměř 30 milionů korun. Stavební práce by měly začít v září nebo v říjnu, řekl ČTK mluvčí města Ondřej Šlechtický. Pokud by se ledové plochy neopravily, hrozila by podle něj v budoucnu havárie s větším únikem čpavku. 

"Budeme teď čekat na to, jak dopadnou výběrová řízení, to zpravidla trvá dva a půl až tři měsíce, rekonstrukce by potom měly začít do sedmi dnů od podpisu smluv s vítěznými uchazeči," řekl ČTK Šlechtický. 
    
Část rekonstrukce ledových ploch by měla být podle něj hotová ještě letos a zbylá část až příští rok po skončení zimní sezony. Opravovat se bude vnitřní plocha i plocha v tréninkové hale. "Výměna ledových ploch se dělá z toho důvodu, že betonová chladicí deska v hlavní hale je u konce životnosti a dochází tam k občasným únikům čpavku," dodal Šlechtický. Opravou chce město zabránit možné havárii s větším únikem čpavku. 
    
Zateplení plaveckého bazénu by mělo městu přinést úspory za vytápění. Jak budou velké, se podle mluvčího uvidí až po rekonstrukci. 
 
zdroj: ČTK