Příbramská nemocnice plánuje zateplení dvou pavilonů za 48 mil. Kč

Příbramská nemocnice zateplí dva pavilony, v nichž jsou mimo jiné lůžka následné péče nebo ambulantní část interny. Slibuje si od toho snížení nákladů na energie. Na úpravy získala dotaci 23 milionů korun z Evropské unie, celkově by měl projekt stát 48 milionů Kč. Nemocnice chce požádat kraj o příspěvek na spoluúčast, řekla dnes ČTK mluvčí zařízení Monika Boušková. 

V pavilonu E jsou umístěny například lůžkové jednotky oddělení následné péče, onkologické centrum, nukleární medicína a další pracoviště. V pavilonu I fungují lůžkové jednotky a ambulantní část interního oddělení, lůžková jednotka neurologie, oddělení klinické mikrobiologie a další oddělení. 
    
Podle ředitele nemocnice Stanislava Holobrady se zateplení pavilonů vyplatí. "Projekt ve svém výsledku přinese kromě snížení provozních nákladů efekt také pro pacienty i personál nemocnice," uvedl. 
    
Oblastní nemocnice chce také upravit volné prostory původních lůžkových jednotek v areálu na Zdaboři pro lůžkovou rehabilitaci, respektive následnou péči. Po tomto typu péče je podle Holobrady v regionu výrazná poptávka. "Nemocnice by tak vyhověla na jedné straně této poptávce s logickým využitím i ambulantní rehabilitace a zároveň by využila volné prostory, které navíc nepotřebují, vzhledem ke svým původním dispozicím a účelu, zásadní stavební úpravy," dodal ředitel. 
    
Vlastníkem Oblastní nemocnice Příbram je Středočeský kraj. Zařízení vzniklo v roce 2003 sloučením Nemocnice s poliklinikami Příbram s Nemocnicí s poliklinikou Příbram-Zdaboř. Ve své spádové oblasti poskytuje komplexní zdravotnickou péči zhruba čtvrt milionu obyvatel. 
 
zdroj: ČTK