Příbramská policie se chystá na sobotní shromáždění extremistů

Příbramská policie se připravuje na sobotní shromáždění pravicových radikálů, kterým chtějí "upozornit na dodržování práv" a vyjádřit nesouhlas s financováním občanského sdružení Romea. Na akci budou dohlížet pořádkové jednotky, psovodi a antikonfliktní tým. Policie také jedná o nasazení vrtulníku. Do Příbrami se chystá i občanské sdružení Konexe jako ochránce menšiny, to ale nahlásilo shromáždění neurčitě na období mezi únorem a červencem. ČTK to dnes řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. 

Shromáždění v Příbrami se má konat v sobotu od 14:00 na náměstí T. G. Masaryka. Svolavateli jsou podle radnice Pavel Matějný a Jana Tvrdá z Chotěbuzi. Matějný je podle zdrojů z internetu bývalým exponentem Dělnické strany a nyní funkcionářem nového uskupení Čeští lvi. Jeho jméno je mimo jiné spojováno s nedávnými pochody v Přerově a Ostravě. "Máme další oznámení od sdružení Konexe. To by mělo probíhat někdy v době mezi 14. únorem a 14. červencem, vždy mezi 8:00 a 22:00," řekla ČTK Schindlová. 
    
Příbramská policie zatím nedokáže odhadnout, kolik pravicových radikálů na sobotní demonstraci dorazí, na akci se ale připravuje. "Bude nasazen dostatečný počet sil a prostředků, aby byl zabezpečen veřejný pořádek," dodala. Na shromáždění budou dohlížet policisté z pořádkové jednotky, antikonfliktního týmu, psovodi a městská policie. Policie zvažuje i nasazení vrtulníku. Mluvčí radnice Ondřej Šlechtický už dříve uvedl, že akce bude rozpuštěna v případě jakýchkoli problémů nebo náznaků rasistického chování nebo jednání.
 
zdroj: ČTK