Příbramské hornické muzeum se letos více zaměří na děti

15. 01 2014 | Příbramské hornické muzeum letos rozšíří programy pro děti. Akce určené pro nejmenší návštěvníky budou nově ve skanzenu Vysoký Chlumec. Kraj, který je zřizovatelem muzea, v letošním roce také plánuje odkoupení pozemků v areálu dolu Anna, které jsou určeny pro parkování návštěvníků. ČTK to sdělil ředitel muzea Josef Velfl. 

Muzeum chce podle něj letos vyjít vstříc hlavně návštěvníkům z řad rodin s dětmi a školním zájezdům. "Kromě akce Velikonoce v hornickém domku, která je rok co rok po dva týdny předem vyprodaná, rozšíříme nabídku o podobný program i ve skanzenu Vysoký Chlumec. Dále připravíme v novém hávu Dětský den s permoníky," uvedl ředitel.
    
S novinkami počítá i tradiční Prokopská pouť, která letos připomene 100. výročí vzniku parního těžního stroje dolu Anna na Březových Horách. Chybět nebude ani oblíbený Den řemesel ve skanzenu Vysoký Chlumec, akce Vánoce v hornickém domku a Štědrovečerní šichta v Prokopské štole nebo výstava hornických betlémů, která měla loni nejvyšší návštěvnost za posledních sedm let. 
    
Hornické muzeum Příbram vzniklo v roce 1886 a je největším muzeem svého druhu v Česku. Má více než 60 stálých expozic v historických, památkově chráněných objektech ševčinského, vojtěšského, anenského a drkolnovského dolu, v hornické chalupě v Příbrami a v pobočkách Památník Vojna, skanzen Vysoký Chlumec, Muzeum špýchar Prostřední Lhota a Muzeum zlata Nový Knín. Loni si jeho expozice prohlédlo téměř 120.000 návštěvníků, což byl podle Velfla podobný počet jako předloni. "Za posledních deset let muzeum zaznamenalo v tomto směru více než stoprocentní nárůst a od roku 2007 si každoročně najde cestu do muzea více než 100.000 obdivovatelů zdejší historie a přírodního bohatství," dodal. 
 
zdroj: ČTK
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO