Příbramské otravy metanolem zřejmě souvisí s případy na Moravě

Otravy metanolem na Příbramsku mají podle policie nejspíš souvislost s případy na Moravě. Příbramští kriminalisté obvinili šest lidí ve věku 24 až 72 let, jde o distributory a koncové prodejce závadného alkoholu, řekla ČTK mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Příbramští policisté vyšetřují pět metanolových otrav. V září zemřel v pražské nemocnici osmatřicetiletý muž z Příbramska. V tomto případě ale kriminalisté nikoho neobvinili a po vyhodnocení všech informací dospěli k závěru, že otrava může mít souvislost s případy v Moravskoslezském kraji, kam spisový materiál předali.

Z šestice zadržených, které policisté viní z jiných případů, by jich podle Schindlové měla být polovina souzena na Příbramsku a polovina zřejmě na Moravě. "Ke konci listopadu jsme podávali návrh na obžalobu tří stíhaných osob na státní zastupitelství v Příbrami. Další tři obviněné ještě vyšetřujeme a předpokládáme, že i tuto věc zašleme ke společnému řízení na Moravu," uvedla mluvčí.
 
Kromě muže z Milínska se na Příbramsku otrávil i pětašedesátiletý muž, který zakoupil rozlévaný alkohol v příbramské firmě. Dva muži ve věku 37 a 62 let konzumovali alkoholické nápoje v jedné restauraci na Příbramsku. Pátým otráveným na Příbramsku je čtyřiapadesátiletý muž, který zemřel po požití smrtící dávky metanolu. Nevypil však závadný alkohol, ale průmyslovou chemikálii, která se používá do dopravních prostředků.
 
Otravy metanolem sužují Česko od začátku září. Vyžádaly si 38 mrtvých a další desítky lidí, kteří měli po vypití otráveného alkoholu zdravotní problémy. Policie kvůli kauze stíhá přibližně sedm desítek lidí. Ve Středočeském kraji se zatím otrávilo šest lidí. Další muž z Pardubického kraje byl kvůli pití závadného alkoholu ošetřen v čáslavské nemocnici. Kromě dvou mužů z Příbramska, z nichž jeden pil průmyslovou chemikálii, zemřel i jeden muž na Benešovsku.
 
zdroj: ČTK