Příbramský talent Matějů má namířeno do PSV Eindhoven

Talentovaný fotbalový obránce Aleš Matějů má namířeno z Příbrami do PSV Eindhoven. Sedmnáctiletý univerzální zadák má v nejbližších dnech v nizozemském klubu podepsat smlouvu o půlročním hostování s opcí na přestup. ČTK to řekli hráčův agent David Nehoda a ředitel příbramského klubu Petr Větrovský. 

"Od definitivní dohody nás dělí jen formality. V nejbližších dnech by celá věc měla být dotažena. Nic tomu nestojí v cestě," uvedl Větrovský. Matějů, stabilní juniorský reprezentant a člen prvoligového příbramského dorosteneckého týmu, v dosavadním působišti dokončí podzimní část sezony. Od ledna by měl hájit barvy Eindhovenu, nejprve by měl působit v juniorském týmu PSV do 19 let. 
    
"Pro příbramskou mládež je to výborná vizitka. Eindhoven má spoustu talentů ze své líhně a o to cennější je, když si vyhlédne hráče z českého týmu," uvedl Nehoda. Matějů může nastupovat jako stoper, ale také na obou krajích obranné řady. 
    
Příbram v krátké době uvolňuje ze své mládeže do zahraničí už třetího hráče. Na začátku roku 2012 putoval do Hamburku ofenzivní záložník Daniel Mašek a letos v lednu Příbram prodala útočníka Václava Černého do Ajaxu Amsterodam. 
    
"Pro nás je pocta, že vychováváme kluky, o něž je zájem v takových velkoklubech. Naší nově vznikající akademii to dělá výborné jméno. Na druhou stranu nás mrzí, že odchází v tak mladém věku, aniž by se stihli prosadit v ligovém týmu. Prodáváme je dřív, než bychom sami chtěli. Doba je ale bohužel taková, že pro naši existenci jsou i takové přestupy nezbytné," prohlásil Větrovský. 
 
zdroj: ČTK