Příbramští politici se přou kvůli umístění veřejných toalet

Mezi příbramskými politiky se rozhořel spor kvůli zamýšlenému odkoupení pozemku v centru města od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Podle místostarosty Ivana Šedivého (ODS) jde o strategické místo, na němž by v budoucnu mohly stát veřejné toalety. Zastupitelé ale na posledním jednání odkoupení pozemku vedle bývalého hotelu U Podařilů o jediný hlas neschválili. Koalice ČSSD a ODS bude zřejmě chtít pro návrh získat širší podporu a na příštím zasedání ho nejspíš předloží znovu, vyplynulo z vyjádření zástupců radnice. 

"Tady vidíte, že koalice funguje demokraticky. Neshodli jsme se, tak to prostě neprošlo," komentoval výsledek hlasování Šedivý, podle nějž by se o věci ještě měla vést jednání. Poukázal na to, že hrozí zrušení nynějších toalet v Jiráskových sadech. V centru města by pak záchodky chyběly, místo vedle bývalého hotelu vidí jako jediné možné. 

Opoziční zastupitel Petr Kareš (Příbramáci pro Příbram) míní, že město může záchodky vybudovat ve veřejných objektech podél náměstí TGM a nemusí kvůli tomu kupovat pozemek za téměř 600.000 korun. "Kdyby ty záchodky byly tak potřeba, tak už na náměstí dávno jsou. A především měly být řešeny v souvislostí s jeho rekonstrukcí," podotkl Kareš s tím, že při nedávné přestavbě náměstí mohly vzniknout třeba podzemní toalety. 
    
"I kdyby tam ty záchody nebyly, tak si myslím, že ten pozemek má pro nás obrovskou cenu a město by ho mělo koupit. Co se tam udělá, to bychom se pak rozhodli. Ale je škoda to nekoupit," oponuje místostarosta Václav Černý (ODS). 
    
Vedení radnice namítá, že pokud by pozemek o rozloze 700 metrů čtverečních získal jiný vlastník, město nebude mít kontrolu nad jeho využitím. V současnosti na parcele parkují auta lidí žijících v okolí. 
 
zdroj: ČTK