Právě se nacházíte:

Princezna a drak

Historické loutky, divadelní kulisy a rekvizity s princeznovskou tematikou ze sbírky Hornického muzea Příbram a soukromých sbírek.  

Třetí pokračování komorní výstavy loutek v hornickém domku je tentokrát vyhrazeno hlavním hrdinkám značné části pohádek. Krásná tvář, drahocenné šaty, blyštivé šperky a urozený původ v konfrontaci s věčně hladovými draky. Objeví se v poslední minutě statečný princ?

Vystavené marionety, kulisy a divadelní rekvizity jsou až na několik výjimek prací místních tvůrců. Za všechny jmenujme téměř profesionálně zvládnuté 30 cm vysoké loutky ze 40. let 20. století Ludvíka Kubáta z nedalekého Bohutína. Osobitý půvab mají naivně řezaní dřevění herci vzniklí v šikovných rukách obětavého tatínka, příbramského Františka Bohumila Frýby. Rozsáhlé loutkové divadélko zkompletoval v nelehkém období 2. světové války. Důkazem toho, jak pěkně dokázali zdejší horníci pracovat se dřevem, jsou 26 cm vysoké stylově řezané nosaté a okaté princezny havíře Eduarda Balíka z 1. poloviny 20. století.

Výstava je přístupná v rámci běžných prohlídek, platí standardní otevírací doba a vstupné.

1. 12. 2016 – 3. 11. 2017, Ševčinský důl - hornický domek

http://www.muzeum-pribram.cz/