Pumpu v Příbrami přepadl zloděj, při loupeži střílel

Ozbrojený lupič v úterý večer přepadl čerpací stanici v Příbrami. Prodavačka se bránila, a tak muž vystřelil. Žena mu poté vydala 19.000 korun. Incident se obešel bez zranění, řekla dnes ČTK mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Událost se stala po 19:00 na čerpací stanici Benzina v Brodské ulici. Do prodejny vešel muž, který držel v levé ruce zbraň, a požadoval vydání peněz a kuponů na telefon. 

"Obsluha právě vytírala, a tak násilníka udeřila násadou od koštěte. Lupič však poté namířil plynovou pistoli mimo tělo poškozené a vystřelil. Čerpadlářka mu následně vydala téměř 19.000 korun, které si dotyčný odnesl v igelitové tašce," uvedla mluvčí. 
    
Pachatel byl vysoký asi 190 centimetrů, měl na sobě černé oblečení, přes hlavu černou kuklu a na rukách tmavé rukavice. Mluvil česky bez přízvuku. Podle Schindlové není vyloučeno, že tentýž muž ráno přepadl i trafikantku v ulici Budovatelů v Příbrami. Také po ní chtěl lupič peníze a telefonní kupony. Mířil na ni zbraní, kterou držel v levé ruce. "Protože se žádné peníze v trafice nenacházely, odnesl si alespoň dva kupony na telefon v celkové hodnotě 500 korun a sedm krabiček cigaret," dodala Schindlová. 
    
Policie žádá případné svědky, aby se přihlásili na telefonní číslo 974 879 487 nebo na tísňovou linku 158. 
 
zdroj: ČTK