Řidič auta nebyl připoutaný, smrtelně se zranil

V Příbrami se v pondělí večer smrtelně zranil řidič osobního auta, které dostalo smyk a převrátilo se na střechu. Dvaadvacetiletý muž nebyl připoutaný. Vrtulník ho s těžkým zraněním přepravil do pražské střešovické nemocnice, kde později zemřel. O Velikonocích tak na silnicích na Příbramsku zemřeli dva lidé, sdělila dnes ČTK mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Nehoda se stala po 20:00 v Dobříšské ulici. Vůz BMW dostal v zatáčce smyk a převrátil se na střechu. Poté se ještě několik metrů smýkal po vozovce, než narazil do stromu. "Muž nebyl připoután, a proto z auta vypadl, zůstal však pod ním zaklíněn," uvedla mluvčí.

Tragická nehoda se stala na Příbramsku také v neděli, kdy ve Staré Huti havaroval na motorce jednadvacetiletý mladík. Na rovném úseku vyjel mimo silnici, motocyklem zachytil o strom a poté narazil do cihlového sloupku u plotu. Zraněním na místě podlehl. "Při vyšetřování se ukázalo, že mladík jel bez ochranné přilby a na motorku neměl řidičské oprávnění," uvedla mluvčí.

Od pátku do pondělí řešili dopravní policisté na Příbramsku 13 nehod, dvě skončily tragicky. Vyjížděli také k jednomu těžkému a jednomu lehkému zranění. Celková škoda na havarovaných vozidlech přesáhla 400.000 korun.

Stejně jako na ostatních místech republiky uspořádali příbramští policisté o Velikonocích rozsáhlou dopravněbezpečnostní akci. Zapojilo se do ní několik desítek policistů z dopravního inspektorátu a pořádkových jednotek, poprvé vyjel i nový passat určený ke stíhání pirátů silnic.

Hlídky na Příbramsku za pátek, sobotu a pondělí zkontrolovaly téměř 800 vozidel, zjistily 131 přestupků a vybraly na pokutách 68.000 korun. Nejčastějším prohřeškem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti. Dopustilo se ho 52 pokutovaných řidičů. Na rychlostní silnici R4 passat u jednoho automobilu naměřil rychlost 173 kilometrů za hodinu.

Pod vlivem alkoholu řídili tři motoristé a jeden i přes zákaz řízení. Dvanáct řidičů nebylo připoutáno, u 35 aut byl zjištěn nevyhovující technický stav a jeden chodec dostal pokutu za to, že přecházel na červenou.

zdroj: ČTK