Rodině příbramského starosty zapálili chatku

Rodině příbramského starosty Josefa Řiháka (ČSSD) zapálil někdo dne 15. 12. 2011 v noci chatku. Podle něj událost souvisí s kontroverzním prodejem příbramské polikliniky, o kterém mají v pondělí jednat zastupitelé. Případ vyšetřuje policie.

"V 03:00 podpálili chatu, která patří mé sestře, která je také členkou rady. Mám už dost různých výhrůžek, anonymů. Nikdy nám nic neshořelo a je zajímavé, že se to stane tři dny před jednáním zastupitelstva," uvedl starosta. Zahradní domek o rozměrech čtyři krát pět metrů prý stavěl před 45 lety se svým otcem. Požár budovu zcela zničil.

Do výběrového řízení na prodej polikliniky a sousední budovy, ve které je záchytná stanice a noclehárna pro bezdomovce, se přihlásily čtyři společnosti. Neúspěšní uchazeči napadli to, že jejich zástupci nebyli přizváni k otevírání obálek. Údajně se uskutečnilo za zavřenými dveřmi jen za přítomnosti právníka, který s městem spolupracuje. Starosta výhrady odmítá.

Kvůli prodeji sepsali lékaři protestní petici, obávají se, že budou muset ordinace vyklidit, až skončí tříletá podmínka zachování účelu budovy. Další petici iniciovali občané. Pod oběma peticemi je k dnešku 5940 podpisů. Příbramská radnice chce za peníze z prodeje polikliniky vybudovat novou mateřskou školu.

zdroj: ČTK