Seniory nepouštějte na houby samotné

Houbaření nepřináší jen potěšení z bohatých úlovků, ale občas i pořádné problémy. Policie musela pátrat po zbloudilé ženě, na pomoc povolala i vrtulník.

Třiasedmdesátiletá žena z Milínska vyrazila v pátek navečer na houby. Do tmy se ale nevrátila, příbuzní to oznámili policii, a ta před půlnocí po zbloudilé houbařce vyhlásila pátrání.

„Do akce se zapojily hlídky policistů a byl povolán vrtulník s termovizí. Za jeho pomoci se ženu podařilo najít na poli. Byla při plném vědomí a bez viditelného zranění. Zabloudila a rozhodla se v přírodě přespat do rána," uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová.
 
Ne všichni zbloudilci mají takové štěstí. Loni na podzim policie pohřešovala u Chotilska čtyřiasedmdesátiletou houbařku zhruba týden. Hledání ukončil rybář, který ženu našel mrtvou ve Vltavě.
 
Šťastný konec mělo loni na konci srpna bloudění matky a dcery ve Vojenském újezdu Brdy. Ženy naštěstí stačily zavolat na policii, ta je lokalizovala nad Orlovem. Les pročesávala třicítka lidí, na pomoc přiletěl i vrtulník, pátrání se i tak protáhlo do dalšího dne. Ženy nakonec našli kousek od Obecnice, prochladlé, ale v pořádku.