Škoda pět milionů korun vznikla při požáru skladu v Rožmitále

Hasiči v pátek večer bojovali s rozsáhlým požárem třípatrové budovy v Rožmitále pod Třemšínem na Příbramsku. Plameny opuštěný objekt, který sloužil jako sklad stavebního polystyrenu, zcela zdevastovaly. Stav domu musí posoudit statik. Při požáru vznikla pětimilionová škoda, příčinu vyšetřovatelé zjišťují, sdělila ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Hasiči na místo vyjížděli kolem 18:00. V té době byl již požár v plném rozsahu. "Vysoká teplota způsobila prohoření a destrukci všech poschodí i střechy objektu," uvedla Kostková. Velitel zásahu proto hasičům zakázal vstup do budovy a mohli hasit pouze zvenku. Pod kontrolu dostali plameny kolem 20:00, poté budovu dál dohašovali. Na místě zasahovalo devět jednotek, část hasičů spolu s policií pak budovu celou noc hlídala. Dopoledne má její stav prověřit statik.

Hasiče na Příbramsku v pátek večer zaměstnal také požár sklepní kóje v sedmipatrové budově v Jincích. Evakuovali kvůli němu 20 lidí. Nájemníci museli své byty opustit v 19:00 a vrátili se do nich asi po dvou hodinách. Požár někdo úmyslně založil, škoda byla podle Kostkové vyčíslena na 300.000 korun.
 
zdroj: ČTK