Smlouva na rekonstrukci náměstí 17. listopadu podepsána

Starosta Příbrami MVDr. Josef Řihák dnes se zástupci firmy Strabag, a. s., Ing. Vladimírem Králem a Ing. Vlastimilem Ptáčkem podepsal smlouvu o dílo na rekonstrukci náměstí 17. listopadu v Příbrami a okolních ulic.

Firma Strabag, a. s., získala veřejnou zakázku na rekonstrukci příbramského náměstí 17. listopadu ve výběrovém řízení za cenu přibližně 36 milionů korun (včetně DPH). „V soutěži se podařilo snížit cenu téměř na polovinu projektované částky. S firmou, která dala nejnižší nabídku a zvítězila v soutěži, máme v Příbrami velmi dobré zkušenosti. Vždy u nás při realizaci předchozích projektů odvedla dobrou práci, včas a kvalitně. Očekávám, že tomu tak bude i tentokrát,“ řekl po podpisu smlouvy příbramský starosta Josef Řihák.
Projekt rekonstrukce náměstí 17. listopadu a okolních ulic je součástí Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) pro Březohorské sídliště. Město Příbram na tento program získalo dotaci od Evropské unie v celkové výši 5,1 milionu eur.

Stavební práce na náměstí 17. listopadu v v okolních ulicích začnou příští týden. Rekonstrukce má být podle právě uzavřené smlouvy hotová do konce října 2012. „V průběhu stavby by nemělo docházet k žádným významným narušením průjezdnosti náměstí, ani parkování. S projektem se občané mohou seznámit na internetových stránkách města. Byl také vyvěšen na nástěnce v jednom z obchodů na náměstí 17. listopadu. Mám radost, že součástí projektu je i nové dětské hřiště ve vnitrobloku za Velkým Kotlem,“ doplnil příbramský starosta Josef Řihák.

www.pribram-city.cz