Soud vynesl zprošťující rozsudek v kauze příbramského volejbalu

Soud vynesl zprošťující rozsudek v příbramské volejbalové kauze. Dva sportovní funkcionáři čelili obžalobě ze zneužití dotací od města, podle kriminalistů způsobili škodu přes 3,5 milionu korun. Soud ale dospěl k jinému závěru než policie a žalobce, řekl dnes ČTK mluvčí příbramského okresního soudu Miloslav Boudník. 

Před soudem stanuli manažer volejbalového klubu Miroslav Peterka a bývalý předseda Václav Velát. Za dotační podvod jim hrozilo až osm let vězení. 
    
"Včera (ve středu) byl vyhlášen zprošťující rozsudek. Bylo to zproštěno v celém rozsahu," uvedl Boudník. Státní zástupce se podle něj na místě odvolal, rozsudek tak není pravomocný. 
    
Zneužité prostředky byly podle policie poskytnuty v letech 2010 a 2011. Obvinění muži podle kriminalistů použili dotace na činnost mládežnických družstev v rozporu s jejich účelem. 
    
Policisté začali dvojici stíhat počátkem loňského roku. "Bráníme se proti tomu. Je to totální nesmysl," řekl už dříve ČTK Velát. Nakládání s dotacemi bylo podle něj v pořádku. 
    
Příbramský radní a předseda komise pro sport Pavel Chrastina (ODS) dříve uvedl, že město v minulosti řešilo v souvislosti s volejbalem některé nedostatky. Odhalila je prý interní kontrola a radnice kvůli nim podala trestní oznámení. Podobně se vyjádřil i starosta Pavel Pikrt (ČSSD). Velát tvrdil, že na něj bylo podáno trestní oznámení poté, co se s městem nepohodl kvůli placení reklamních ploch. 
 
zdroj: ČTK