Středočeská policie pátrala po dvou podezřelých, našla je mrtvé

Policie našla na Příbramsku dvě mrtvé osoby z Jindřichohradecka, které podezírá z krádeže a zpronevěry. Na místě kriminalisté zajistili střelnou zbraň a nyní zjišťují, zda spáchali sebevraždu, nebo je někdo zastřelil. Těla pětačtyřicetiletého muže a o pět let starší ženy nalezli v úterý. ČTK to dnes řekla mluvčí krajské policie Štěpánka Zatloukalová.

Po páru pátrala nejdříve jihočeská policie. Lokalizace mobilního telefonu vyšetřovatele přivedla na Příbramsko, a do pátrací akce se proto zapojili středočeští policisté včetně kladenských psovodů a vrtulníku. Po několika hodinách pohřešované našli na Sedlčansku.
 
"Oba byli již mrtví. Na místě byla nalezena krátká střelná zbraň. Byla nařízena soudní pitva," uvedla Zatloukalová.
 
"Kriminalisté zahájili trestní řízení kvůli krádeži a zpronevěry. Dvojice se těchto činů měla dopustit na poště v jedné obci na Jindřichohradecku," řekla jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová. Dodala, že s ohledem na to, že vyšetřování případu je na samém začátku, nebudou kriminalisté poskytovat další informace.
 
Policisté podle Zatloukalové objevili také auto, v němž pár cestoval, a na místě zajistili veškeré stopy a poslali je na expertizu. "Jsme na samém počátku vyšetřování a pracujeme s verzemi sebevraždy a vraždy," uzavřela mluvčí.
 
zdroj: ČTK