Středočeští hasiči vyjížděli kvůli větru k desítkám případů

Středočeští hasiči vyjížděli v noci kvůli silnému větru k desítkám případů. Většinou je zaměstnávaly polámané stromy a popadané větve. Na Příbramsku cestou k zásahu havarovala na zledovatělé vozovce hasičská cisterna. Narazila do stromu spadlého přes silnici, dva hasiči utrpěli lehké zranění, sdělila dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Lenka Kostková. Na řadě míst regionu nefungovala elektřina, výpadky postihly kolem 1600 domácností. 

Mluvčí Skupiny ČEZ pro západní a střední Čechy Martin Sobotka uvedl, že bez proudu bylo během noci kolem 4000 Středočechů, což představuje zhruba 1600 domácností. Potíže byly zejména v okolí Prahy, na Berounsku a Nymbursku. Kolem 06:00 mělo přerušenou dodávku elektřiny ještě asi 700 domácností. 
    
Do půlnoci hasiči vyjížděli v souvislosti s počasím ke dvěma desítkám případů a do 07:00 zaznamenali dalších 35 zásahů. Večer se například v Anglické ulici v Kladně utrhla na desetipatrovém panelovém domě část střešní izolace. V Březnici na Příbramsku spadla pouliční lampa a na šestipatrovém panelovém domě se uvolnil velký plech. 
    
"V ostatních případech hasiči odstraňovali z komunikací padlé stromy a větve," uvedla mluvčí. Do půlnoci bylo podle ní nejvíce výjezdů na Kladensku a Mladoboleslavsku, k ránu v okrese Praha-východ a na Příbramsku. 
    
Napilno měli kromě hasičů i energetici, kteří odstraňovali poruchy na vysokém napětí. Kolem Prahy byly potíže hlášeny například v obcích Svrkyně, Velké Přílepy, Hostivice, Tuchoměřice či Lichoceves. V Říčanech technici řešili problém se spadlým kabelem v Terronské ulici a ve Svojeticích spadlé vedení ve směru na Klokočnou. 
    
Bez proudu se v noci ocitl celý Zaječov na Berounsku. Potíže hlásily také Straky, Mcely, Bobnice a Loučeň na Nymbursku. Výpadek postihl i část Družce na Kladensku nebo nedaleké Bratronice. "Od půl osmé jsme byli potmě, znovu to začalo fungovat asi po třech hodinách," řekla ČTK obyvatelka Bratronic. 
 
zdroj: ČTK