Tři muže kvůli otravám metanolem zatkla příbramská policie

Policie dnes zadržela tři muže z Příbramska, které prověřuje v souvislosti s případy otrav metylalkoholem. ČTK to sdělila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. "Nyní probíhají úkony trestního řízení," uvedla. Policie podle ní s ohledem na vyšetřování zatím k případu nebude zveřejňovat více informací.

Ve středních Čechách se od začátku metanolové kauzy otrávilo nebo bylo na území regionu hospitalizováno šest lidí. Vlna otrav nekvalitním alkoholem má jednu oběť - v pražské nemocnici zemřel osmatřicetiletý muž z Příbramska.

V příbramské nemocnici stále leží poslední ze tří otrávených pacientů, v nejbližších dnech by měl být propuštěn. Pětašedesátiletý muž bude mít po vyléčení možná omezené vidění, ale ne těžce. "V tuto chvíli prochází posledními kontrolními vyšetřeními," uvedla dnes mluvčí nemocnice Monika Boušková. Předchozí dva pacienti byli propuštěni bez zdravotních následků.
 
Nikdo další po otravě metanolem se podle dostupných informací ve středočeských nemocnicích neléčí. Pacienta, který pil závadný alkohol, přijala v minulých dnech čáslavská nemocnice. Muž z Třemošnice na Chrudimsku však podle ředitele nemocnice Martina Nováka požil netoxické množství metylalkoholu a je již v domácím léčení. "O žádnou otravu nešlo, nebyl vůbec ohrožen na životě. V krvi neměl ani kyselinu mravenčí," podotkl Novák.
 
Muž, který je podle něj nejspíš chronickým alkoholikem, měl při přijetí 2,7 promile. Pozdější kontrolní vyšetření bylo naprosto negativní, jak co se týče metylalkoholu, tak etylalkoholu. "Byl propuštěn už v pátek. Běží fámy, že tady stále leží, dokonce jsem někde slyšel, že tu máme dva pacienty, ale nic z toho není pravda," dodal Novák.
 
Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze byl přijat osmatřicetiletý muž z Prahy, který se otrávil na oslavě na Benešovsku. Mluvčí nemocnice Petra Pekařová dnes ČTK řekla, že i tento pacient byl již propuštěn. Ve Všeobecné fakultní nemocnici podle ní v současnosti neleží žádný pacient po otravě metylalkoholem.
 
Metanolová aféra v kraji zatím zasáhla pouze dva sousední regiony Příbramska a Benešovska. V souvislosti se zabavením 6000 litrů podezřelé tekutiny v Opavě, se nyní do centra pozornosti médií dostala firma Carlogic sídlící na okraji Řitky u Prahy, která se zabývá výrobou autokosmetiky. Policie podle České televize zadržela jejího jednatele. V Opavě si společnost údajně nechávala míchat a skladovat nemrznoucí směsi do ostřikovačů. Mluvčí středočeské policie Soňa Budská dnes ČTK řekla, že k tomuto případu nemá žádné informace.
 
zdroj: ČTK