U Dobříše na Příbramsku likvidovali hasiči rozsáhlý požár lesa

Rozsáhlý požár lesa museli v sobotu odpoledne likvidovat hasiči u Dobříše na Příbramsku. Oheň hasilo osm jednotek, pomáhal jim také vrtulník. Hasiči dostali oheň na ploše 200 krát 150 metrů pod kontrolu po necelých dvou hodinách, způsobil škodu 100.000 korun. Příčinou vzniku ohně byla nedbalost, sdělila ČTK mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Podle Kostkové hasiči k ohni vyjížděli kolem 12:30. Šlo o požár lesní školky, který se rozšířil na okraj vzrostlého lesa. "Ve 14:00 přiletěl vrtulník a shodil první dávku vody. Oheň se přestal rozšiřovat, hasiči ho dostali pod kontrolu," dodala Kostková. Hasiči požár dohašovali ještě kolem 18:00.

Před nebezpečím vzniku a šíření požárů kvůli výraznému teplotnímu skoku a přetrvávajícímu suchu varovali meteorologové. Výstrahu před požáry vydali pro Prahu, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Liberecký, Ústecký, Jihomoravský a Zlínský kraj, varování platí od nedělních 07:00 do odvolání. Ústav nedoporučuje kdekoliv v přírodě rozdělávat oheň, kouřit nebo používat přenosné vařiče i jiné zdroje otevřeného ohně.
 
zdroj: ČTK