V Kutné Hoře vznikl v části Karlov nový kruhový objezd

V Kutné Hoře vznikl v části Karlov na křižovatce Hrnčířské a Čáslavské ulice nový kruhový objezd za 15 milionů korun. Většina částky bude uhrazena z evropských dotací. Původní křižovatka byla místem častých dopravních nehod. Díky přestavbě na kruhový objezd by mělo nehod ubýt, chodci by měli být více chráněni a náklady na údržbu komunikace by se měly snížit, sdělila dnes ČTK mluvčí středočeského hejtmanství Nicole Mertinová. 

Stavba kruhového objezdu začala minulý rok v listopadu. Projekt řešil přestavbu původní průsečné křižovatky na okružní, která spojuje Hrnčířskou a Čáslavskou ulici v celkové délce zhruba 480 metrů. Frekventovanou křižovatkou prochází jednak hlavní tah na Zruč nad Sázavou a dálnici D1 a jednak rychlá spojka na Církvici a Čáslav, kterou lidé z Kutné Hory hojně využívají. "Věřím, že kruhový objezd přispěje ke zvýšení bezpečnosti provozu a že ho řidiči ocení stejně jako já," uvedla při dnešním slavnostním otevření hejtmanova náměstkyně Zuzana Moravčíková (ČSSD). 
    
Zahájení stavby oddálilo zatčení bývalého hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD), po němž kraj zastavil řadu projektů a podrobil je kontrole. Přípravu stavby také zkomplikoval odkup pozemků, jejich majitel požadoval po městu 2000 korun za metr čtvereční. Projektantům se ale nakonec podařilo objezd navrhnout tak, aby stavba vedla jen přes městské pozemky. Objezd kvůli těmto úpravám získal tvar oválu. Dopravní policie se na novou trasu zpočátku dívala s despektem a vymínila si praktickou zkoušku, která měla ověřit, zda budou rozměry kruhové křižovatky vyhovovat i pro těžkou nákladní dopravu. 
 
zdroj: ČTK