V Příbrami chtějí postavit novou školku pro 36 dětí

Příbram plánuje výstavbu další mateřské školy. Měla by vzniknout na náměstí Dr. Josefa Theurera a mít kapacitu 36 míst. Město chce na výstavbu získat peníze z Evropské unie, sdělil ČTK mluvčí radnice Ondřej Šlechtický. 

Pokud se dotaci podaří získat, mohlo by se začít stavět příští rok v únoru a v srpnu by nová školka mohla být hotova. Výstavba dvoupodlažní budovy bude stát 12,4 milionu korun. Město počítá s tím, že by se na nákladech podílelo z jedné pětiny. 
    
Shánění evropských peněz na nové školky je však v současnosti o něco komplikovanější. Středočeský kraj totiž nezíská půl miliardy korun přislíbených ze zablokovaného regionálního operačního programu Severozápad. Peníze měly být určeny na opravy silnic a právě na výstavbu nových mateřských škol. 
    
Školku v Příbrami naposledy otevírali letos v květnu, kdy skončila výstavba dvou nových v pavilonu bývalé 8. základní školy v Žežické ulici za 14 milionů korun. Celková kapacita příbramských mateřských škol je nyní zhruba 460 míst. 
    
S nedostatečnou kapacitou školek se potýkají i další středočeská města. Školky v minulosti rozšiřovali například v Čáslavi, Kladně nebo Mladé Boleslavi. 
 
zdroj: ČTK