Vloupání do auta sledovali policisté

Že se nevyplácí nechávat věci v autě, o tom se přesvědčil majitel osobního auta. Zřejmě si chtěl o víkendu jen rychle doběhnout nakoupit do Kauflandu. Jeho vůz zatím na parkovišti přilákal zloděje. Policejní hlídka naštěstí nebyla daleko.

„U zaparkovaného opelu muž rozbil zadní okno a ze sedaček odcizil černou koženou sportovní značkovou tašku. V ní bylo oblečení, finanční hotovost a věci za více jak 17 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová. Třiatřicetiletý dareba z Příbrami se z lupu dlouho neradoval. Jeho jednání sledovala zpovzdálí hlídka policie, která jej po činu zadržela. Muž je nyní ve zkráceném přípravné řízení. Může za vloupání dostat až dvouleté vězení.

Případů vloupání do vozidel podle policie poslední dobou přibývá. Svědčí o tom také vykradený autobus za příbramským divadlem. Tam byl vůz zaparkovaný ze čtvrtka na pátek. Stál jen kousek od vchodu pro zaměstnance divadla, to ale lumpa neodradilo.

„Zloděj nejprve rozbil trojúhelníkové okno a zevnitř odcizil autorádio s DVD a monitorem a navigací. Způsobená škoda je 34 tisíc korun,“ vyjmenovala Pavlová.

www.pribramsky.denik.cz