Volbu nového vedení Příbrami zkomplikovala bombová výhrůžka

Volbu nového vedení Příbrami dnes zkomplikoval anonym, který nahlásil uložení bomby v některé z městských budov. Úřad práce, kde se koná ustavující jednání nového zastupitelstva, byl částečně evakuován a lidé do něj neměli přístup. Jednání zastupitelstva začalo s hodinovým zpožděním. Podle mluvčí příbramské policie Moniky Schindlové šlo o planou výhrůžku.

Schindlová ČTK řekla, že policisté přijali oznámení po 10:00. Bombová výhrůžka byla podle ní doručena poštou příbramskému úřadu práce. Pisatel hrozil výbuchem v odpoledních hodinách v některém z objektů města. Zda byla v dopise přímo uvedena souvislost s volbou nového vedení radnice, Schindlová nevěděla.
 
Budova úřadu práce na náměstí T.G.Masaryka v centru Příbrami byla podle Schindlové částečně evakuována, muselo ji opustit přes sto lidí. Na místo dorazil pyrotechnik a psovod se speciálně vycvičeným psem. Policisté prohlíželi i další objekty. Akce podle Schindlové skončila kolem 15:30 s negativním výsledkem.
 
Prostor před úřadem práce byl odpoledne uzavřen páskou a hlídali ho strážníci. Úřad práce byl podle nich pro klienty pro dnešek již uzavřen.
 
zdroj: ČTK