Vycházející hvězdy pro bydlení v okolí Prahy

Bydlet mimo ruch hlavního města, a přesto kousek od všech jeho výhod se za poslední roky stalo sílícím trendem. Tento směr je ještě dlouhodobě posilován enormním růstem cen v metropoli. Mezi známá oblíbená místa v prstenci okolí Prahy patří dlouhodobě například Říčany, Průhonice, Černošice nebo Roztoky. Ale jsou zde i skryté šperky, o kterých se zatím moc neví a investice do nich je o to zajímavější. A to nejen z hlediska vlastního bydlení, ale i pořízení nemovitosti za investičním účelem. Jednou z lokalit budoucnosti jsou Strančice.

Lokality, které jsou v pohodlné dojezdové vzdálenosti a ideálně také na vlakové trati, představují lukrativní bydlení jak pro rodiny s dětmi, tak pro ty, kdo chtějí část svých pracovních dní trávit na home office mimo město. Mnohdy zde stále rodinný domek pořídíte za cenu pražského bytu. Za Prahou vznikají také nové developerské projekty s výstavbou bytových domů.

Mezi již známé lokality s dobrou infrastrukturou a v pohodlné dojezdové vzdálenosti patří Říčany, Průhonice, Černošice, Řevnice, Dolní Břežany či Roztoky u Prahy. Ale ty už jsou hodně obsazené a ceny nemovitostí se vyšplhaly i zde.  

„Východně od Prahy jsou to oblasti okolo Čelákovic, Lysé nad Labem nebo Českého Brodu, na západě okolí Berouna či Unhoště.  Pozadu nezůstává ani sever, poměrně dobrou pověst má v poslední době například oblast kolem Kralup nad Vltavou,“ prozrazuje Kamil Dunaj z realitní a developerské společnosti Getberg.

„Jihovýchodní lokalitě kralují Říčany, které pravidelně bodují v žebříčcích Deloitte hodnotící místa s nejvyšší kvalitou života. Zde už jsou pozemky rozebrané a nemovitosti se zde moc neprodávají a pokud ano, tak za dost vysokou cenu.  Ale nedaleko Říčan leží obec Strančice, která se řadí mezi vycházející hvězdy na realitním nebi,“ říká Jiří Švec z Evropa RK.

Ve Strančicích a nejbližším okolí lze nalézt celý rok spoustu příležitostí, jak načerpat novou energii. Kopcovitá krajina motivuje k běžkování, kondičním vyjížďkám na kole i toulkám krajinou. V blízkosti je také několik golfových hřišť, včetně špičkového areálu Oaks s licencí PGA National. Ten získal v prosinci dvě významná ocenění v sedmém ročníku mezinárodní soutěže World Golf Awards: nejen nejlepší hřiště v České republice, ale také v celé Evropě.

Strančice leží přímo na vlakové trati do Prahy. Pohodlná cesta na Hlavní nádraží trvá jen půl hodinky, vlaky jezdí třikrát za hodinu. V regionu byla nedávno dokončena cyklostezka „Do Prahy na kole“ a okolí nabízí desítky zajímavých tras. Cyklostezka a in-line dráha vede z Kolovrat podél Říčanského potoka k Mlýnskému rybníku a poté do Světic a Mnichovic. Velmi příhodná je také dostupnost autem, nedaleko se nachází nájezd na dálnici D1, odkud se lze dostat rychle do centra Prahy či za pár minut k nejbližší stanici metra nebo Pražskému okruhu.